Naposledy aktualizováno: 24.02.2024 11:50:01
Na úvodní stranu

Místní knihovna Strančice

Nový ONLINE KATALOG TRITIUS od firmy LANIUS – katalog pro 21. století

Jak se přihlásit do katalogu?

● Na úvodní stránce v levém horním rohu

● Číslo uživatele = číslo vašeho průkazu (např. 550)

● Číselné heslo = prvních šest čísel vašeho rodného čísla před lomítkem (např.      910521)

Co katalog umí?

● pamatuje si knihy, které jste si v knihovně půjčili a kdy

● pamatuje na datum, do kterého vám platí registrace v knihovně

● pamatuje si, za co jste v knihovně platili a proč

Jaké služby prostřednictvím katalogu můžete využít vy? (on-line služby)

● PRODLUŽOVAT si výpůjčky (pokud nejsou rezervované jiným čtenářem a       máte platnou čtenářskou registraci)

● REZERVOVAT si dokumenty (pokud jsou půjčené jiným čtenářem)

● tlačítkem ODLOŽIT objednávat si dokumenty a nechat si je připravit od nás na poličku (pokud jsou dostupné v knihovně)

Jak si objednat / nechat odložit / knihu z on-line katalogu:

Pokud si v našem online katalogu / po přihlášení / vyberete knihu a přejete si ji odložit, klikněte na její název , dole na stránce se objeví rámeček s tlačítkem ODLOŽENÍ, který potvrdíte. Na e-mailu knihovny se automaticky objeví vaše odložení do poličky.

● dát nám tip na nákup nové knihy

Objednat můžete i mailem – knihovna@strancice.cz  nebo  telefonicky  na čísle 323642366

Tento moderní katalog  má nový způsob zadávání hledaného textu v jedné řádce bez nutnosti určení druhu údaje, předregistrace  nového potencionálního čtenáře, který pak může provádět rezervace dokumentů a aktivně hodnotit dokumenty včetně psaní recenzí, zadání požadované knihy, kterou čtenář nemohl najít v katalogu knihovny jako výzvu pro nákup dokumentu knihovnou a sledování obecně všech novinek na knižním trhu.